Born To Travel

Twoje źródło inspiracji i praktycznych porad dotyczących podróży. Odkryj z nami najpiękniejsze zakątki świata, poznaj kultury, tradycje i sekrety ukryte w odległych miejscach. Przygotuj się na niezapomnianą przygodę!

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z szwajcaria.net.pl

Chociaż autostop może być wygodnym sposobem przemieszczania się, nie jest pozbawiony ryzyka. Wsiadając do samochodu obcej osoby, ryzykujesz swoim bezpieczeństwem. Chociaż kierowca może wydawać się dobrym obywatelem i dobrym rozmówcą, jest kilka oznak, na które powinieneś zwrócić uwagę. Poniżej wymieniono najważniejsze znaki, na które należy zwracać uwagę.

Najlepszymi miejscami do podróżowania autostopem są stacje benzynowe, autostrady, skrzyżowania i obrzeża głównych dróg. Pamiętaj, aby być widocznym i staraj się stać na poboczu drogi w pobliżu samochodów jadących w kierunku, w którym chcesz jechać. Postaraj się czuć jak najlepiej – kierowcy zazwyczaj chętniej podwożą osoby, które czują się pewnie. Ponadto, jeśli ubierzesz się elegancko i użyjesz rozpoznawalnego sygnału, będziesz postrzegany jako atrakcyjny pasażer.

Przed wyjściem z samochodu unikaj dyskutowania z kierowcami na kontrowersyjne tematy. Nie chcesz ich zirytować ani zdenerwować. Ponadto, jeśli jesteś kobietą, nie ubieraj się prowokująco – może to przyciągnąć kierowców, którzy chcą czegoś więcej niż tylko rozmowy. Wreszcie, nigdy nie pij alkoholu podczas podróży autostopem – w wielu krajach jest to nielegalne. To, że jest to nielegalne, nie oznacza, że jest bezpieczne.

Może się to wydawać przerażające, ale autostop nie jest bardziej niebezpieczny niż inne formy aktywności. Jeśli zachowasz czujność, prawdopodobnie podróż będzie bezpieczna. Nawet jeśli nie jedziesz w samochodzie, możesz być widoczny dla kierowców na drodze i ostrzegać ich o ograniczeniach prędkości. Przede wszystkim jednak autostop jest wciąż bezpieczniejszy niż stanie pod drzewem kokosowym. To świetny sposób, aby zobaczyć świat i pomóc ludziom w przemieszczaniu się!

Jeśli jedziesz autostopem do dużego miasta, może być Ci łatwiej znaleźć podwózkę, jeśli jesteś otoczony przez samochody. Staraj się unikać autostopu w podejrzanych dzielnicach i korzystaj z transportu publicznego, gdy tylko jest to możliwe. Jeśli nie masz ochoty na podróż autostopem, poszukaj bezpiecznych miejsc, w których ludzie zatrzymują się dla autostopowiczów. Niektóre obszary są zbyt niebezpieczne, aby podróżować autostopem, a policjanci mogą być nieufni wobec nieznajomych.

Read more about:   Czy zabieranie bagażu podręcznego do samolotu jest opłacalne?

Podróże autostopem są legalne w 44 stanach, ale w New Jersey, Nowym Jorku, Pensylwanii, Nevadzie, Wyoming i Dystrykcie Kolumbii są nielegalne. Należy poruszać się po chodniku lub poboczu drogi. Nigdy nie stój na drodze. Może się zdarzyć, że zostaniesz napadnięty. Jeśli masz szczęście, możesz zostać podwieziony w krótkim czasie. Autostop może być jednak także niebezpieczny, więc upewnij się, że jesteś przygotowany.

Większość autostopowiczów nie doznaje obrażeń. Większość porwań i napadów dokonywana jest przez osoby, które znasz. Zawsze mądrze wybieraj trasę przejazdu i wysiadaj, jeśli nie jest odpowiednia. Ubieraj się w jasne kolory i noś czyste ubrania. Nie próbuj podróżować autostopem w nocy. W nocy jest bardziej niebezpiecznie, więc lepiej uważać na otoczenie.

Podobne Tematy:

Udostępnij

O autorze

Nazywam się Agnieszka Baran i jestem profesjonalną blogerką podróżniczą. Moje podróże skupiają się na kulturze i historii, a przez moje teksty pragnę podzielić się wiedzą i doświadczeniem zdobytym w najodleglejszych zakątkach globu. Pisanie o podróżach to dla mnie sposób na dzielenie się pasją i inspiracją z innymi.