Born To Travel

Portal podróżniczy dla każdego odkrywcy. Wszystko na temat naszego stylu życia w jednym miejscu.

Góry pozwalają nam się odłączyć, odpocząć, być w kontakcie z naturą i przeżyć wyjątkowe doświadczenia. Jeśli należysz do osób, które na wakacjach zamiast pod leżakiem na plaży wolą otaczać się zielonymi krajobrazami, może ten artykuł Cię zainspiruje.

W Hiszpanii znajdziesz wspaniałe plaże, ale także spektakularne górskie destynacje. Które z nich preferujesz na następne wakacje w górach?

Odkryj 5 górskich miejsc na następne wakacje

1- Park Narodowy Picos de Europa

Majestat gór Picos de Europa czyni je jednym z najpiękniejszych górskich miejsc w Hiszpanii . Jego wysokie góry, piękne wioski, przyroda w jeziorach polodowcowych, a także możliwość wielu tras turystycznych dla wszystkich grup wiekowych. Ponadto to pasmo górskie obejmuje obszary Asturii, Kantabrii i Kastylii León.

Masz ochotę na spektakularną panoramę Picos de Europa? Może wjedziesz kolejką linową Fuente Dé w Kantabrii, by podziwiać wyjątkowe widoki. Masz ochotę na odkrycie wyjątkowej bazyliki Covadonga w Asturii? A może wybrać się na szlak turystyczny, aby odkryć jeziora Covadonga, Enol i Ercina. Koniecznie skosztuj dobrego gulaszu lebaniego w okolicach Kantabrii, odwiedź Potes i poznaj wszystkie liczne aktywności, które możesz zrobić w rejonie Picos de Europa. Jest to bez wątpienia jedno z naszych ulubionych miejsc na urlop w górach.

Sprawdź, komu przysługuje pełny urlop na stronie: https://magazynprzedsiebiorcy.pl/26-dni-urlopu

2- Park Narodowy Ordesa y Monte Perdido

W zestawieniu górskich miejsc na wakacje w Hiszpanii nie sposób nie uwzględnić imponujących Pirenejów. A w tym przypadku Pireneje w Huesce. Park Narodowy Ordesa y Monte Perdido jest również wpisany na listę światowego dziedzictwa i stanowi połączenie kanionów, wąwozów i dolin lodowcowych o niesamowitym naturalnym pięknie.

Polecamy odkryć wodospady takie jak Cola de Caballo: podziwiaj panoramiczne widoki z różnych punktów widokowych, wybierz się na trasę pieszą lub udaj się do wąwozu Escuaín, aby zobaczyć sępy brodate. Można to również zrobić samochodem, co może być idealne dla rodzin z młodszymi dziećmi.

3- Sierra de Gredos

Jeśli zrobimy przystanek na płaskowyżu, w południowej części prowincji Ávila, możemy podziwiać Sierra de Gredos, jej jeziora i wąwozy oraz małe wioski. Dobrym początkiem jest wizyta w Centrum Interpretacji, gdzie można również odkryć prawdziwego bohatera tego obszaru: kozła hispanoamerykańskiego.

Read more about:   Jakie ubezpieczenie wybrać na wycieczkę samochodową

Nie wahaj się wybrać na wycieczkę po jego pięknych wioskach, takich jak Hoyos del Espino, Mombeltrán i El Tiemblo. Jeśli sezon na to pozwoli, być może uda się przejść trasę mykologiczną po okolicy, a jeśli nie, zawsze można skorzystać z któregoś ze szlaków turystycznych.

4- Sierra Nevada

Szukając wypoczynku w górach i na południu, możemy wybrać Sierra Nevada. Położony w prowincji Granada, jest wspaniałym miejscem śniegowym w zimie, a w lecie oferuje szeroką gamę działań do zrobienia i miejsc do odkrycia. Znajduje się tu również najwyższy szczyt na Półwyspie Iberyjskim: Mulhacén.

Odkryj wioski takie jak Güejar Sierra (pokochasz spacery po jej wąskich, pełnych roślin uliczkach i rozmowy z mieszkańcami), a także szeroki wybór szlaków turystycznych, fiest (jeśli odwiedzisz je latem) i niezaprzeczalną atrakcję, jaką jest bliskość Granady i jej pięknej Alhambry. A może chciałbyś także wybrać się na trasę przez piękną Alpujarrę i jej wioski?

5- Park Narodowy Teide

A skoro już mowa o wysokich szczytach, to nie sposób nie wspomnieć o Parku Narodowym Teide na Teneryfie, wpisanym na listę światowego dziedzictwa kulturowego i posiadającym największą wysokość w Hiszpanii.

Imponujący Teide, spektakularny wulkan, jest jedną z głównych atrakcji w T. Czy odważysz się wejść na jego szczyt? Otóż jest to możliwe i łatwiejsze niż można sobie wyobrazić, jadąc kolejką linową, która pomaga pokonać większość różnicy wysokości i do której bazy można dojechać samochodem. Jeśli chcesz wspiąć się na szczyt Teide, możesz iść pieszo z miejsca, w którym wysadzi cię kolejka linowa, ale nie zapomnij, że musisz poprosić o specjalne (bezpłatne) pozwolenie z sieci Parków Narodowych, aby uzyskać dostęp do szczytu.

Znalezienie zakwaterowania na wakacje w górach

Najlepszym sposobem na spędzenie wakacji w górach jest pobyt na giełdzie domowej. Nie ma nic lepszego niż możliwość korzystania z przestrzeni dla Ciebie i Twojej rodziny, a po całodziennym trekkingu w górach przybycie do prawdziwego domu, ze wszystkimi jego wygodami. Ponadto, Twoi gospodarze mogą powiedzieć ci o najlepszych trasach, tych, które najbardziej lubią, a także wszelkich innych lokalnych zaleceń, które pomogą Ci w pełni wykorzystać swoje wakacje w górach.Similar Posts:

Udostępnij