Born To Travel

Portal podróżniczy dla każdego odkrywcy. Wszystko na temat naszego stylu życia w jednym miejscu.

Jeśli jesteś zainteresowany wyjazdem do Syrii, prawdopodobnie będziesz chciał dowiedzieć się więcej na temat przestępczości i sytuacji bezpieczeństwa w tym kraju. Jeśli zastanawiasz się, czy podróżowanie po Syrii jest bezpieczne, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o legalności podróży i związanych z nią kosztach. Przeczytaj dalej, aby poznać kilka wskazówek dotyczących bezpiecznego podróżowania po Syrii. Oto kilka najczęstszych powodów, dla których podróżowanie do Syrii może być niebezpieczne.

Przestępczość w Syrii

Przestępczość w czasie wojny domowej w Syrii spowodowała zwiększone poczucie zagrożenia wśród podróżnych. Oprócz oczywistego zagrożenia terroryzmem, przemoc jest również napędzana przez brak międzynarodowego wsparcia. Chociaż istnieją różne kanały, którymi organy ścigania mogą prowadzić dochodzenia w sprawie przestępstw, systemy te często nie dysponują wystarczającymi środkami, by chronić zagranicznych turystów – fragment ten jest autorstwa redaktora strony ezwierzaki24.pl. W związku z tym należy być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami dotyczącymi sytuacji w Syrii.

Sytuacja bezpieczeństwa w Syrii

Podróżując do Syrii, należy być świadomym sytuacji w zakresie bezpieczeństwa. Rząd syryjski nałożył międzynarodowe sankcje na Rosję i Iran, a ambasada USA w Damaszku zawiesiła działalność. Stany Zjednoczone wykorzystują Republikę Czeską jako siłę ochronną w Syrii. W związku z tym usługi ratownicze dla obywateli USA w Syrii są ograniczone. Podróżni powinni zadbać o bezpieczeństwo swoich rzeczy oraz siebie i swojej rodziny.

Legalność podróży do Syrii

Jeśli nie są Państwo pewni legalności podróży do Syrii, proszę postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Poza oczywistymi zagrożeniami, Syria jest krajem w przeważającej części muzułmańskim, co oznacza, że musisz wziąć pod uwagę wrażliwość religijną. Kobiety powinny nosić luźne ubrania, unikać chust na głowie, nie jeść, nie pić i nie palić w miejscach publicznych, zwłaszcza podczas przestrzegania postu. W Syrii nielegalne jest praktykowanie homoseksualizmu, a handel narkotykami i przemyt są karane śmiercią.

Read more about:   Co zwiedzić w Tatrach

Koszty podróży do Syrii

Koszty podróży do Syrii różnią się w zależności od narodowości i rodzaju potrzebnej wizy. Wiza syryjska jest zazwyczaj ważna przez piętnaście dni, ale jeśli planujesz powrót do kraju, będziesz musiał ją odnowić. Konieczne będzie także opłacenie karty wyjazdowej, która kosztuje około 12 USD. Wizę można kupić przez Internet lub w licencjonowanym biurze podróży. Można ją również nabyć na granicy.

Wymagania dotyczące uzyskania wizy

Wszyscy turyści, którzy chcą wjechać do Syrii, muszą posiadać ważny paszport i wizę. W przypadku obcokrajowców wizy można uzyskać w syryjskiej placówce dyplomatycznej w kraju zamieszkania. Ponieważ ambasada syryjska w Waszyngtonie została zamknięta 18 marca 2014 r. i nie ma żadnej władzy ochronnej, zaleca się złożenie wniosku o wizę w innym miejscu. Po wjeździe do Syrii zagraniczni turyści muszą zarejestrować się w syryjskich urzędach imigracyjnych i zapłacić podatek wyjazdowy. Z podatku tego zwolnieni są jednak posiadacze paszportów dyplomatycznych oraz dzieci poniżej 11 roku życia.

Similar Posts:

Udostępnij