Born To Travel

Twoje źródło inspiracji i praktycznych porad dotyczących podróży. Odkryj z nami najpiękniejsze zakątki świata, poznaj kultury, tradycje i sekrety ukryte w odległych miejscach. Przygotuj się na niezapomnianą przygodę!

W zależności od celu podróży, możesz zostać zabrany przez bardzo różnych ludzi. Prezesi firm mogą zabrać Cię, aby podzielić się opowieściami o swoich młodych czasach, mamy mogą zabrać Cię, aby uniknąć zimna, a rolnicy mogą być zadowoleni, że mogą zabrać Cię w swoją podróż. Są jednak pewne rzeczy, o których powinieneś wiedzieć przed podróżą autostopem, abyś mógł jak najlepiej wykorzystać to doświadczenie. W tym artykule znajdziesz wskazówki, jak wybrać dobre miejsce na podróż autostopem.

Przed autostopem oceń swojego kierowcę

Podróż autostopem jest nadal opłacalną formą transportu, ale musi być wykonywana z rozwagą i z myślą o najwyższym bezpieczeństwie. Chociaż przepisy dotyczące autostopu różnią się w zależności od miasta, są one generalnie takie same: należy zachować bezpieczeństwo, unikać wypadków i nie rzucać się w oczy. Podróżowanie autostopem w nocy nie jest dobrym pomysłem, ponieważ możesz zostać napadnięty. Najlepiej też unikać autostopu, jeśli podróżujesz z kobietą, ponieważ zwiększa to prawdopodobieństwo napaści na tle seksualnym.

Zanim zaczniesz podróżować autostopem, upewnij się, że ocenisz intencje kierowcy. Jeśli zabierasz się z kierowcą, który wydaje się być nieuprzejmy, natarczywy lub niegrzeczny, może on po prostu chcieć zdobyć trochę gotówki i nie będzie zainteresowany Twoim bezpieczeństwem. Powinieneś zawsze starać się trzymać ramp, ponieważ są one bezpieczniejsze, ponieważ samochody się tam zatrzymują.

Nosić znak

Podczas podróży autostopem możesz się zastanawiać, czy powinieneś nosić znak. Ten prosty gest pomoże Ci uniknąć długiego czasu oczekiwania. Zwykły znak drogowy, wykonany ze sztywnej tektury, powinien być widoczny z daleka i podawać cel podróży dużymi, pogrubionymi literami. Warto pamiętać, że nie każdy kierowca uwierzy w cel podróży, jeśli go nie wskażesz. Możesz mieć szczęście i trafić na kogoś, kto będzie chciał poczekać i zobaczyć, dokąd jedziesz.

Read more about:   Ciesz się wakacjami na wsi

Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić przed rozpoczęciem podróży autostopem, jest upewnienie się, że jesteś widoczny. Może to oznaczać noszenie znaku lub dużej teczki. Jeśli podróżujesz autostopem w terenie wiejskim, kierowcy mogą mieć większe trudności z zauważeniem Cię. Duży, jasny znak to dobry pomysł, ponieważ kierowcy chętniej zabiorą kogoś, kto nie jest ubrany w brudne ubrania. Podobnie, noszenie znaku może pomóc Ci zidentyfikować się jako osoba niepełnosprawna.

Wybór dobrego miejsca do rozpoczęcia autostopu

Jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz podróżować autostopem. Korzystanie z Google Maps i Street View pozwoli Ci zorientować się, gdzie szukać miejsca na autostop. Jeśli nie masz komputera, zawsze możesz skorzystać z lokalnego autobusu lub taksówki. Jeśli musisz dotrzeć do konkretnego miejsca w mieście, możesz też zapłacić za bilet na komunikację miejską.

Aby zwiększyć szanse na podwiezienie, musisz wybrać miejsce, w którym możesz poprosić kierowcę o zatrzymanie się i zabranie Cię ze sobą. Unikaj ruchliwych dróg, zjazdów z autostrad i dróg wiejskich. Zamiast tego wybierz drogę poza miastem, gdzie samochody mają do przejechania większe odległości. Wybierz miejsce, w którym samochody naturalnie zwalniają i ustaw się wzdłuż długiego odcinka. W tym czasie możesz również spróbować zanotować numer rejestracyjny i model samochodu, który chcesz zabrać ze sobą autostopem.

Podobne Tematy:

Udostępnij

O autorze

Nazywam się Agnieszka Baran i jestem profesjonalną blogerką podróżniczą. Moje podróże skupiają się na kulturze i historii, a przez moje teksty pragnę podzielić się wiedzą i doświadczeniem zdobytym w najodleglejszych zakątkach globu. Pisanie o podróżach to dla mnie sposób na dzielenie się pasją i inspiracją z innymi.