Born To Travel

Portal podróżniczy dla każdego odkrywcy. Wszystko na temat naszego stylu życia w jednym miejscu.

Położone u podnóża Tatr, miasto kurortowe Zakopane jest popularnym miejscem wypadowym dla narciarzy i snowboardzistów w zimie. Latem turyści mogą korzystać z licznych atrakcji na świeżym powietrzu, takich jak jazda na sankach i piesze wycieczki, a także zwiedzać liczne kościoły i zabytki historyczne. Drewniane chatki z przełomu wieków są popularnym widokiem w Zakopanem, a wizyta tutaj nie będzie kompletna bez doświadczenia tego kultowego stylu architektury.

Aqua Park

Jedną z atrakcji Zakopanego podczas wakacji jest wizyta w Aqua Parku. Ten nowo otwarty park oferuje szereg atrakcji związanych z wodą. Znajdują się tu trzy duże baseny i sześć jacuzzi, a także ekscytujące zjeżdżalnie i plac zabaw dla dzieci. W Aqua Parku Zakopane znajduje się także kilka saun i solarium. Rodziny mogą tu korzystać z bezpłatnego Wi-Fi, aby pozostać w kontakcie podczas pobytu w Zakopanem.

Przejażdżki saniami

Podczas odkrywania pięknych krajobrazów Zakopanego nie można pominąć kuligów – część ta pochodzi od redaktora portalu klinika-lodz.pl. Te malownicze wycieczki zabiorą Cię przez ośnieżone doliny i magiczne zakątki miasta. To relaksujące doświadczenie, które pozwoli Ci zapomnieć o codziennych troskach i da Ci zastrzyk energii. Jeśli przyjechałeś do miasta na ferie, zarezerwuj kulig i ciesz się dniem pełnym zabawy.

Gubałówka

Gubałówka znajduje się w paśmie Gubałówki, nad Zakopanem. Góra jest popularnym celem turystycznym, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto i otaczające je Tatry. Jeśli jeszcze nigdy nie odwiedziłeś tego regionu, teraz jest na to czas. Z pewnością zrobi na Tobie wrażenie! Poniżej przedstawiamy najlepsze rzeczy do zrobienia na Gubałówce podczas wakacji w Zakopanem.

Kościoły

Jeśli planujesz wycieczkę do Zakopanego, region ten jest pełen pięknych kościołów. Najstarszy kościół pochodzi z 1390 roku. Drewniana kaplica została zbudowana na kamiennej podmurówce i zaprojektowana przez Stanisława Witkiewicza. Budowa trwała dwa lata, a w sierpniu tego samego roku odbyła się msza poświęcająca kościół. Dziś kościół jest popularnym celem pielgrzymów i otoczony jest typowym dla miasta drewnianym ogrodzeniem.

Read more about:   Gdzie pojechać na wakacje z dziećmi

Festiwal Folkloru Ziem Górskich

Jeśli szukasz wyjątkowych wrażeń tego lata, 48. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem jest dla Ciebie. To międzynarodowe święto jest zwieńczeniem 47 lat pracy i będzie najważniejszym punktem Twojego urlopu w Zakopanem. Festiwal ten jest idealny dla gości w każdym wieku i obejmuje szereg działań i występów. Zobaczysz wiele tradycyjnych występów lokalnych grup i międzynarodowych artystów.

Similar Posts:

Udostępnij