Born To Travel

Portal podróżniczy dla każdego odkrywcy. Wszystko na temat naszego stylu życia w jednym miejscu.

Jeśli planujesz wakacje na południu Polski, koniecznie musisz odwiedzić Zakopane. Położone u podnóża Tatr, Zakopane jest popularnym punktem wypadowym dla miłośników sportów letnich i zimowych. Na Kasprowy Wierch i Gubałówkę można wjechać kolejką linową lub linowo-terenową, a także zwiedzić drewniane schroniska z przełomu XIX i XX wieku. Chatki te są symbolem architektury w stylu zakopiańskim.

Snowlandia

Jeśli chcesz doświadczyć cudów mroźnego świata, Snowlandia jest obowiązkową atrakcją. Wybudowany w Zakopanem labirynt śnieżny jest największym na świecie, zajmując ponad 2500 metrów kwadratowych. Znajduje się w nim również lodowa piramida i tajemnicze lodowe komnaty. Można tu nawet podziwiać rzeźby i motyw egipski! Oprócz ślizgawek i innych atrakcji, w Snowlandii znajduje się tor saneczkowy przyjazny dzieciom.

Muzeum Oscypka Zakopane

W Zakopanem znajduje się kilka muzeów i galerii. Do głównych muzeów należy Muzeum Sztuki Podhalańskiej, w którym prezentowane są regionalne dzieła znanych artystów. Muzeum Sztuki Podhalańskiej, założone w 1911 r., prezentuje kolekcję nowoczesnej i współczesnej sztuki polskiej. Turyści mogą także odwiedzić miejskie targowiska i spróbować lokalnej kuchni. W mieście znajduje się wiele sklepów, kawiarni i restauracji, w tym słynna Gubałówka.

Aqua Park Zakopane

Dla tych, którzy szukają przygód w malowniczym otoczeniu, nowoczesny park wodny w Zakopanem jest idealnym miejscem na relaks. Znajdują się tu wodospady, tuby z przygodami i spływ dziką rzeką. Można tu także przeżyć ekscytującą przejażdżkę tratwą z białą wodą. W parku znajduje się również luksusowy domek, w którym można spędzić romantyczny miesiąc miodowy. Trudno jest zaplanować wycieczkę do Zakopanego bez odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca, ale na pewno będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Muzułmańska kraina

Zakopane znajduje się w południowej Polsce, w pobliżu granicy ze Słowacją. Jest częścią województwa małopolskiego. Najbliższym dużym miastem jest Kraków, a międzynarodowe lotnisko w tym mieście oferuje wiele opcji transportu do Zakopanego. Mimo że Zakopane leży na południu Polski, nie jest znane poza jej granicami.

Read more about:   Czy można podróżować na statku handlowym?

Kościoły w Zakopanem

W Zakopanem znajduje się kilka pięknych kościołów, dlatego przed wizytą warto dowiedzieć się nieco o każdym z nich. Na przykład kościół w Łopusznej znajduje się obok dworu zbudowanego przez rodzinę Tetmajerów, w którym obecnie mieści się oddział Muzeum Tatrzańskiego. Kościół ten został zbudowany w miejscu wcześniejszej świątyni ufundowanej przez rycerzy. Jego wnętrze jest mieszanką stylu gotyckiego i barokowego, z kunsztownym stropem ozdobionym ornamentalną polichromią. Ponadto kościół jest otoczony drewnianym ogrodzeniem w charakterystycznym dla Zakopanego stylu architektonicznym.

Dowiedz się, jak stosownie ubrać się do kościoła, wejdź na stronę: https://modnywieszak.pl/jak-sie-ubrac-do-kosciola

Szlaki turystyczne

Dla tych, którzy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, szlaki turystyczne w Zakopanem są jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia. To urocze miasto leży u podnóża Tatr, najwyższych szczytów w Europie Środkowo-Wschodniej. Pasmo górskie ma 57 km długości i obejmuje ostre przełęcze, ekscytujące jaskinie i malownicze doliny. W Zakopanem i okolicach można uprawiać wiele różnych form aktywności, w tym wspinaczkę górską, turystykę pieszą i biwakowanie. Rzeki, które wypływają z gór, wpadają odpowiednio do Morza Czarnego i Bałtyckiego.

Baseny termalne

Termy Chochołowskie to największy kompleks termalny na Podhalu, z ponad 30 krytymi i otwartymi basenami, a także rwącą rzeką, gejzerami i grotą solną. Baseny są podgrzewane do 36 stopni C. Niektóre oferują zjeżdżalnie i groty solne. Większość osób korzysta z basenów termalnych, ale niektórzy lubią widok na ośnieżone drzewa i góry. W niektórych basenach termalnych znajdują się również sauny.Similar Posts:

Udostępnij