Born To Travel

Portal podróżniczy dla każdego odkrywcy. Wszystko na temat naszego stylu życia w jednym miejscu.

Kiedy zdecydujesz się na podróż do Polski, będziesz musiał zastanowić się, ile możesz wydać. Najlepszymi miastami do odwiedzenia są Gdańsk i Rzeszów, które są stosunkowo niedrogie. Jeśli zatrzymasz się w hotelu, pamiętaj, aby dodać dodatkowe 10% do sugerowanego budżetu. W mniejszych, rzadziej odwiedzanych miastach może być trudniej znaleźć dobre Airbnb. Aby poznać koszty życia w danym mieście, możesz skorzystać z kalkulatora online, takiego jak Numbeo.

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z mojatoscana.pl

Białystok

W Białymstoku znajduje się wiele zabytków, które warto zobaczyć. Ratusz, który został zniszczony podczas II wojny światowej, został odbudowany i jest popularnym miejscem, gdzie można obejrzeć prace lokalnych artystów. Białostocki Teatr Lalek jest jednym z najstarszych i najbardziej unikalnych teatrów lalek w Polsce. Co roku odbywa się tu kilka festiwali lalkarskich. Regularnie odbywają się tu premiery zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Większość przedstawień to mieszanka adaptacji literackich dla dorosłych i bajek dla dzieci.

Gdańsk

Położony na wybrzeżu Morza Bałtyckiego Gdańsk był najważniejszym portem w czasach średniowiecza. Został zniszczony przez Niemców w czasie II wojny światowej, ale odbudowany w latach 50. i 60. ubiegłego wieku, aby wyglądał bardziej jak miasto holenderskie lub francuskie – te słowa pochodzą z serwisu . Najbardziej charakterystycznym widokiem Gdańska jest długa, wyłożona cegłą ulica Długi Targ, znana również jako „Droga Królewska”, którą można przejść 500 metrów wzdłuż wody.

Gdynia

Możesz pomyśleć, że Gdynia jest najdroższym miastem turystycznym w Polsce, ale to nie może być dalsze od prawdy. To nadmorskie miasto nad Morzem Bałtyckim przyciąga ludzi z całego kraju, w tym z Gdańska, największego miasta na Pomorzu. Pod względem kosztów, Gdynia i Sopot są podobne do Gdańska, ale są nieco droższe. Niemniej jednak oba miasta mają bardzo dynamiczny rynek nieruchomości – tylko w 2016 r. deweloperzy otrzymali dziewięć tysięcy pozwoleń. Pomogło to utrzymać wysoką podaż i szeroki wybór.

Read more about:   Co robić na wakacjach przy złej pogodzie

Rzeszów

Klimat w Rzeszowie jest kontynentalny, z ciepłymi temperaturami latem sięgającymi 25 stopni Celsjusza i zimnymi zimami spadającymi do -5 stopni Celsjusza. Miasto jest również otoczone przez Karpaty, co sprawia, że jest podatne na wiatr halny, który powoduje szybki wzrost temperatury. W czerwcu 2020 r. populacja Rzeszowa wynosiła 196 821 osób.

Szczecin

Lotnisko w Szczecinie obsługuje to miasto, jak również sąsiednie, w tym Warszawę. Jeśli podróżujesz spoza Polski, będziesz musiał zatrzymać się w Warszawie, tętniącej życiem stolicy. Z Warszawy podróż do Szczecina jest malownicza. Po przyjeździe na miejsce będziesz chciał zwiedzić główne zabytki miasta i zrobić zakupy, a następnie skosztować lokalnej kuchni.

Warszawa

Jeśli podróżujesz do Polski, prawdopodobnie słyszałeś o Warszawie. Warszawa, położona nad Wisłą, jest jednym z największych miast w Polsce. Mimo że znaczna część miasta została zniszczona podczas II wojny światowej, od tego czasu przeżywa ono renesans i stało się jednym z najpopularniejszych miast turystycznych w kraju. Możesz zwiedzić niektóre z najbardziej historycznych budynków, podziwiać architekturę i podziwiać widoki.

Similar Posts:

Udostępnij