Born To Travel

Portal podróżniczy dla każdego odkrywcy. Wszystko na temat naszego stylu życia w jednym miejscu.

Polska jest pięknym krajem, w którym znajduje się wiele pięknych plaż. Przekonasz się, że miłośnicy przyrody pokochają wycieczki nad polskie morze. TravelTriangle, z 650+ sprawdzonymi biurami podróży, ma wszystko, czego potrzebujesz, aby zaplanować wspaniałą podróż do Polski. Możesz wybierać spośród ponad 65 krajowych i międzynarodowych destynacji, w tym Polski. A dzięki naszym bezstronnym recenzjom możesz być pewien, że Twoje wakacje będą niezapomniane!

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z dzienmorza.pl

Stawa Młyny

Wiatrak na plaży jest jednym z najbardziej kultowych zabytków nad polskim morzem. Zbudowana na początku XIX wieku Stawa Młyny to latarnia morska w kształcie wiatraka, która znajduje się na szczycie wiatraka. Rozciąga się na ponad 1400 metrów w głąb Morza Bałtyckiego. Jego wieża w kształcie wiatraka od dawna stanowi atrakcję turystyczną.

Kopalnia soli w Wieliczce

Jeśli odwiedzasz Polskę, jedną z głównych atrakcji powinna być kopalnia soli w Wieliczce. Znajdująca się na głębokości 443 stóp kopalnia słynie z leczniczego działania na choroby układu oddechowego i alergie. W rzeczywistości lekarze wykorzystywali kopalnię soli do leczenia osób z chorobami układu oddechowego. Warto jednak dowiedzieć się czegoś więcej o kopalni i jej historii. Poniżej znajduje się więcej informacji.

Świnoujście promenada

Promenada nadmorska w Świnoujściu to wielokilometrowy odcinek wybrukowanej promenady, graniczący z dzielnicą uzdrowiskową miasta. Znajdują się tu różne punkty gastronomiczne, w tym restauracja rybna i kilka kawiarni. Znajdują się tu również sklepy z pamiątkami, restauracje i bary. A ci, którzy nie lubią słońca, zawsze mogą schronić się w cieniu wysokich drzew.

Wieliczka

Polska jest znana ze swoich kopalni soli, a miasto Wieliczka nie jest wyjątkiem. Położona 14 km na południe od Krakowa, ta wyjątkowa atrakcja przyjmuje turystów od 1722 roku. Kopalnia soli, licząca ponad 300 km podziemnych tuneli i dziewięć poziomów, ma bogatą historię i jest wspaniałym miejscem do zwiedzania zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Kopalnie są dostępne dla zwiedzających w ramach dwugodzinnych wycieczek z przewodnikiem. Dla osób, które odwiedzają kopalnię po raz pierwszy, zalecana jest zwykła trasa turystyczna, natomiast ci, którzy wracają do kopalni soli, mogą wybrać bardziej autentyczne doświadczenia górnicze.

Read more about:   Czy podróż samolotem jest tania - dlaczego jest tak tania?

Starówka Lublina

Jeśli planujesz wakacje nad polskim morzem, możesz się zastanawiać, od czego zacząć. Choć wybrzeże jest fantastycznym miejscem do zwiedzania, samo miasto jest równie piękne. Jeśli szukasz historycznych miejsc, lubelskie Stare Miasto jest świetnym miejscem na rozpoczęcie wycieczki. To starożytne miasto jest domem dla najstarszej siedziby królewskiej w Polsce. Zbudowana na wzgórzu, którego nazwa pochodzi od nazwy miasta, w XII wieku, była pierwotnie budynkiem drewnianym. Średniowieczny budynek króla Stefana Batorego został jednak przebudowany w 1418 r., a jego wnętrze zdobią obecnie freski w stylu bizantyjskim. Malowidła te przywołują fragmenty biblijne. Wewnątrz zabytkowego budynku znajduje się również jedyny współczesny portret króla Władysława Jagiełły.

Hel

Podczas II wojny światowej Hel był silnie zmilitaryzowany. Dziś w całym mieście można zobaczyć pozostałości infrastruktury wojennej. Znajduje się tu również muzeum poświęcone obronności miasta. Plaże i lasy w Helu są również zachwycające. W centrum miasta można znaleźć wiele kawiarni, fast foodów i restauracji. Stara latarnia morska w Helu pochodzi z 1942 roku, a widok z jej szczytu wart jest tych kilku złotych, które zapłacisz.

Similar Posts:

Udostępnij