Born To Travel

Twoje źródło inspiracji i praktycznych porad dotyczących podróży. Odkryj z nami najpiękniejsze zakątki świata, poznaj kultury, tradycje i sekrety ukryte w odległych miejscach. Przygotuj się na niezapomnianą przygodę!

Przed zakupem plecaka podróżnego należy zdecydować o stylu podróżowania i długości wycieczki. Zazwyczaj plecaki podręczne są wystarczająco małe, aby zmieścić ubrania i laptopa. Niektóre linie lotnicze wymagają jednak większego plecaka na rzeczy osobiste – fragment ten został zaczerpnięty od specjalistów strony dlugoscmaznaczenie.pl. Jeśli wybierasz się w dłuższą podróż, rozważ zakup większego plecaka podróżnego. Można go wtedy wykorzystać na odzież i inne akcesoria. Można też kupić mały plecak podróżny, który zmieści się w samolocie.

Plecaki podróżne o pojemności 30-45 litrów

Jeśli często podróżujesz samolotem i chcesz ograniczyć bagaż do minimum, plecaki podróżne o pojemności 30-45 litrów są idealne. Są niedrogie i można je powiększyć do 50 litrów. W bagażu podręcznym samolotu nie zmieszczą się większe plecaki, ale i tak są one wystarczająco duże, by zaspokoić codzienne potrzeby. Większość z nich ma chowane paski do noszenia plecaka i wyściełane szelki na ramiona, a także dużą komorę główną i mnóstwo zewnętrznych kieszeni organizacyjnych.

Pojemność to pierwsze pytanie, na które należy odpowiedzieć przy zakupie plecaka podróżnego. Torby te mogą mieć pojemność od 28 litrów do 80 litrów, a większość podróżników zadowoli się czymś pośrodku. W przedziale 30-45 litrów większość osób będzie zadowolona z torby, która pomieści ich rzeczy niezbędne podczas lotu samolotem. Co więcej, plecaki podróżne w tym przedziale rozmiarów są wyposażone w sprytne schowki, ukryte paski i magnetyczne kieszonki.

Plecaki podróżne z zamykanymi zamkami

Zamykane zamki to doskonała cecha, którą warto rozważyć przy zakupie plecaka podróżnego na podróż samolotem. Plecak z zamkiem błyskawicznym zabezpieczy Twoje rzeczy przed kradzieżą, a także sprawi, że nikt inny nie będzie mógł go otworzyć. Niezależnie od tego, czy podróżujesz służbowo, czy dla przyjemności, taka torba zapewni bezpieczeństwo Twoim przedmiotom. Ponadto zapewni Ci dodatkowe bezpieczeństwo dzięki blokadzie zamków błyskawicznych i ściągaczy.

Szukając plecaka podróżnego z zamykanymi zamkami błyskawicznymi, sprawdź jego pojemność. Jeśli musisz zabrać ze sobą laptopa i wiele innych rzeczy, duży plecak może okazać się zbyt nieporęczny. Poszukaj takiego, który spełni Twoje potrzeby. Jeśli podróżujesz samolotem, wybierz model, który jest lekki i ma kilka kieszeni. Możesz też znaleźć plecak, który zmieści 17-calowego laptopa.

Read more about:   Na co uważać podczas podróży do Australii

Plecaki podróżne z wydzieloną przegrodą na laptopa

W przypadku podróży samolotem wydzielona przegroda na laptopa to absolutna konieczność. Laptopy są często największym przedmiotem, który trzeba zabrać ze sobą do samolotu, ale wymagają też dużo pracy i ochrony. Dedykowane plecaki na laptopy pomagają utrzymać je bezpieczne i łatwo dostępne, pozwalając jednocześnie zachować porządek w pozostałej części torby. Najlepsze opcje dla osób podróżujących z laptopem będą zazwyczaj wyposażone w zintegrowaną przegrodę zgodną z wymogami TSA i/lub przegrodę, która rozpina się na płasko.

Dedykowane przegrody na laptopa są niezbędne podczas podróży samolotem, a niektóre plecaki są zaprojektowane specjalnie do tego celu. Świetną opcją jest plecak Ambor firmy SwissGear, który ma komorę na laptopa mieszczącą 15-calowego laptopa i inne mniejsze urządzenia. Plecak posiada również pasek mostkowy zapewniający dodatkową stabilność oraz dużą komorę główną z wydzieloną przegrodą na laptopa.

Plecaki podróżne z regulacją wysokości zawieszenia

Niezależnie od tego, czy jedziesz pociągiem, autobusem czy samolotem, plecak podróżny z regulacją wysokości ramiączek zapewni Ci większy komfort podczas lotu. Główna komora otwiera się jak walizka i jest wystarczająco duża, aby pomieścić ubrania na tydzień. Zawiera oddzielną kieszeń na brudną odzież oraz panel z organizerami. Posiada również przednią komorę zapinaną na zamek błyskawiczny z wyściełanym rękawem na laptopa.

Plecak podróżny z regulacją wysokości pasów na ramiona i pasa biodrowego jest idealny do kabiny samolotu. Pas biodrowy powinien wygodnie przylegać do bioder i wystawać co najmniej trzy do sześciu centymetrów ponad ramiona. Paski na ramiona powinny sięgać co najmniej dwa cale za pachę, a poduszka na ramiona powinna dopasowywać się do kształtu ramion. Większość plecaków podróżnych jest ładowana od góry, ale niektóre mają chowane zawieszenie, które zapobiega zaczepianiu się pasów o pas podczas lotu.

Podobne Tematy:

Udostępnij

O autorze

Jestem Marek Zieliński, miłośnik przygód i ekstremalnych wypraw. Od zimowych wypraw na biegun po nurkowanie w odległych zakątkach oceanów – szukam wyzwań, które testują moje granice. Przez moje artykuły, chcę pokazać, że każdy może odnaleźć swoją przygodę, niezależnie od stopnia trudności.