Born To Travel

Portal podróżniczy dla każdego odkrywcy. Wszystko na temat naszego stylu życia w jednym miejscu.

Pytanie „czy można podróżować statkiem handlowym” może się na początku wydawać dziwne. Jednak wiele firm żeglugowych oferuje taką podróż jako dodatkowe źródło dochodu. W zależności od statku na pokładzie może znajdować się nawet dwanaście osób. Niektóre statki oferują kabiny z prysznicami i świetlicą, ale na wakacje lepiej zabrać ze sobą strój kąpielowy i kąpielówki.

Jeżeli chcesz dostać się na statek towarowy, musisz dokonać rezerwacji z dużym wyprzedzeniem. W zależności od celu podróży, statki te mogą płynąć niemal wszędzie. Musisz cieszyć się dobrym zdrowiem, ponieważ zespół medyczny statku nie udaje się do portów w nagłych przypadkach. Będziesz mieć również dużo czasu dla siebie – dzień na statku towarowym pokonuje tę samą odległość, co godzina w samolocie.

Mimo że statki towarowe są stosunkowo nowe w branży turystycznej, nadal cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza jeśli chodzi o tani transport – ta myśl pochodzi od autora strony fototrasa.pl. Istnieją jednak pewne kwestie, o których należy pamiętać. Na przykład statki towarowe często są opóźnione w portach z powodu złej pogody, ale zazwyczaj można znaleźć tani sposób na obejście tych problemów, podróżując statkiem towarowym. Jeśli jednak chcesz przeżyć wyjątkowe i niezapomniane doświadczenie, powinieneś rozważyć podróż statkiem towarowym.

Niektóre firmy przewozowe oferują pasażerom bezpłatne kabiny. Należy pamiętać, że przed wejściem na pokład statku trzeba się przedstawić. Członkowie załogi na frachtowcach wolą przyjmować ładunki i będą wdzięczni za towarzystwo. Jedyną wadą tej opcji jest to, że nie będziesz mieć swobody wnoszenia własnego jedzenia, co oznacza, że będziesz musiał jeść na pokładzie. Nie jest to najwygodniejsza opcja, ale warto spróbować.

Podróż statkiem towarowym trwa zazwyczaj od 40 do 50 dni, ale można znaleźć krótsze rejsy. Na przykład podróż w obie strony z zachodniego wybrzeża USA do Australii i Nowej Zelandii trwałaby 46 dni. Podróż dookoła świata, która trwa od 8 do 100 dni, zajęłaby około roku. Podobnie podróż transatlantycka zajęłaby od ośmiu do dwudziestu czterech dni, w zależności od trasy statku.

Read more about:   Czy wakacje nad polskim morzem mogą być niebezpieczne - zagrożenie terroryzmem

Podróżowanie statkiem handlowym ma wiele zalet. Po pierwsze, jest ona stosunkowo niedroga w porównaniu z innymi liniami rejsowymi. Po drugie, statki towarowe nie wymagają dużego nakładu pracy na pokładzie. Co więcej, nie będziesz musiał dzielić zakwaterowania z innymi pasażerami i nie będziesz musiał martwić się o pracę za przejazd statkiem. Statek towarowy to wyjątkowe doświadczenie.

Na pokładzie frachtowca nie znajdziesz wszystkich wygód, jakich mógłbyś oczekiwać w luksusowym rejsie. Mimo braku luksusowych udogodnień, na pokładzie nadal można się dobrze bawić. Na pokładzie znajduje się zazwyczaj biblioteka, bar i pokład słoneczny. Niektórzy pasażerowie decydują się spędzić czas na rozmowach z członkami załogi, kiedy ci mają przerwę w rejsie, co często jest świetną zabawą!

Similar Posts:

Udostępnij