Born To Travel

Portal podróżniczy dla każdego odkrywcy. Wszystko na temat naszego stylu życia w jednym miejscu.

Jeśli rozważasz podróż do Libii, pewnie zastanawiasz się, czy jest ona bezpieczna. W końcu kraj ten znajduje się w regionie Maghrebu w Afryce Północnej i od północy graniczy z Morzem Śródziemnym, a od wschodu z Zatoką Adeńską. Na południu leży Egipt, a na południowym zachodzie Czad. Na zachodzie Libia graniczy z Tunezją i Algierią.

Tripol

Miasto Trypolis jest de facto stolicą Libii. Niegdyś znane jako „Biała Oblubienica Morza Śródziemnego”, w swojej historii przechodziło wiele zmian właścicieli. Historyczne meczety w mieście świadczą o jego zróżnicowanej historii, a włoskie okresy kolonialne odcisnęły swoje piętno na architekturze. Muzea w Trypolisie pozwalają zajrzeć w historię Libii. Można tu zwiedzić muzea i kupić pamiątki.

Benghazi

Benghazi jest podzielone na kilka dzielnic i osiedli. Medina, czyli stara część miasta, znajduje się w jego centrum. Wokół śródmieścia znajdują się teatry, biblioteki i targi. Znajduje się tu również włoska dzielnica Bengazi. Centralne przedmieścia są w dużej mierze dzielnicami mieszkaniowymi – informacja ta jest zasługą autora strony rusinmedycynaestetyczna.pl. Dzielnice nadmorskie to głównie kurorty plażowe, które ostatnio stały się popularne wśród mieszkańców Bengazi.

Misrata

Jeśli planujesz podróż do Libii, możesz się zastanawiać, czy potrzebujesz wizy. Chociaż stosunkowo łatwo jest uzyskać wizę do tego kraju, zaleca się skonsultowanie się z zagranicznym biurem podróży w celu potwierdzenia wymaganych dokumentów i terminu składania wniosków. Podróżni muszą również posiadać ważny paszport na okres do sześciu miesięcy po przewidywanej dacie wyjazdu. Aby uzyskać więcej informacji, można również skontaktować się z Ambasadą Libii w Kanadzie.

Leptis Magna

Leptis było ważnym miastem w rzymskiej i kartagińskiej Libii. Znajduje się ono w basenie Morza Śródziemnego, u ujścia rzeki Wadi Lebda. Dziś można je zwiedzać. Można tu poznać starożytną historię tego miasta i zamieszkujących je starożytnych cywilizacji. To miejsce jest obowiązkowym punktem zwiedzania dla każdego, kto wybiera się do Libii. To starożytne miasto było niegdyś ważnym ośrodkiem handlowym i domem dla wielu starożytnych kultur.

Read more about:   Wakacje nad jeziorem - gdzie warto pojechać?

Uzyskanie akredytacji prasowej w Libii

Podczas gdy rząd tymczasowy stara się wprowadzić nowe przepisy, uzyskanie akredytacji prasowej w Libii pozostaje wyzwaniem. Mimo że w Przejściowej Deklaracji Konstytucyjnej z 2011 r. zapisano wolność prasy, Libia funkcjonuje w mentalności z czasów Kaddafiego. Libya Herald donosi jednak, że uzyskanie akredytacji prasowej staje się coraz trudniejsze, ponieważ FMD dba przede wszystkim o bezpieczeństwo na miejscu. Zagranicznym mediom trudniej jest relacjonować wydarzenia w Libii z obawy przed prześladowaniami i bezprawnym zatrzymaniem.

Kary za posiadanie, używanie lub handel nielegalnymi narkotykami w Libii

Polityka antynarkotykowa danego kraju jest często odzwierciedleniem kultury rządu. Chociaż rząd libijski boryka się z korupcją, poczynił niewielkie postępy w łapaniu przemytników narkotyków. Problem ten jest bezpośrednio związany z politycznymi zawirowaniami w kraju. Na przestrzeni lat wiele grup dochodziło do władzy, destabilizując w ten sposób rząd. Ponadto Libia słynie z terroryzmu sponsorowanego przez państwo.

Unikanie samotnej jazdy samochodem w Libii

Jeżeli wybierasz się do Libii, przed rozpoczęciem samodzielnej jazdy powinieneś mieć odpowiednie dokumenty podróży. Ważny dokument tożsamości jest niezbędny do prowadzenia samochodu w Libii. Oprócz posiadania ważnego prawa jazdy, dokumenty IDP dają także swobodę prowadzenia pojazdu we własnym tempie. Jeśli jednak planujesz samodzielną jazdę samochodem w Libii, oto kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa:

Unikanie picia alkoholu

Chociaż Libia jest oficjalnie krajem „suchym”, w praktyce nie stosuje się tego podziału. Niektóre źródła bokha są skażone, ale nie wszystkie. Na szczęście w Libii dostępne są markowe alkohole. Butelkę Chivas Regal można kupić za ponad 100 dolarów. Jeśli chcesz spróbować alkoholu w Libii, powinieneś znać przepisy i niebezpieczeństwa związane z alkoholem. W przeszłości zatrucia alkoholowe w stolicy Libii spowodowały śmierć co najmniej 1000 osób.

Similar Posts:

Udostępnij